Čo potrebujete na vypracovanie energetického certifikátu?

Stavby z hľadiska podkladov potrebných na vypracovania energetického certifikátu by sme mohli rozdeliť do troch kategórií:

 • Stavby, ktoré boli projektované od roku 2009 – tieto stavby už majú v projekte tzv. Tepelno-technický posudok alebo Energetické posúdenie stavby. Tento podklad je totožný, rozdiel je len v názve.

  Na vypracovanie energetického certifikátu potrebujeme:

  a) Tepelno-technický posudok alebo Energetické posúdenie stavby je najdôležitejší podklad pre vypracovanie platného energetického certifikátu budovy

  b) ďalej sú veľmi dôležité informácie o kúrení 

  c) fotku stavby z exteriéru.

 

 • Stavby, ktoré boli projektované od roku 2009 ale majú ZÁSADNÉ ZMENY – tu je postup mierne odlišný. Doporučujeme vypracovať nový Tepelno-technický posudok, ktorý bude vypracovaný na základe aktuálneho stavu na vašej stavbe a budú v ňom zohľadnené zmeny.

  Na jeho vypracovanie sú potrebné podklady:

  a) pôvodný Tepelno-technický posudok, informácie o zmenách oproti projektu,

  b) informácie o kúrení a príprave teplej vody

  c) napokon fotografia vašej stavby

 

 • Stavby, ktoré boli projektované do roku 2009 – tieto stavby nemajú Tepelno-techický posudok stavby z jednoduchého dôvodu – pretože to do roku 2009 nevyžadoval zákon. Keďže tento dokument je najdôležitejší pre vytvorenie energetického certifikátu, je potrebné ho vypracovať.

  Na vypracovanie Tepelno-technického posudku stavby sú potrebné nasledujúce podklady z vášho projektu:

a) pôdorysy a rezy zo stavebnej časti

b) informácie o kúrení

c) foto stavby z exteriéru

 

Informácie a návod, aké podklady potrebujeme a kde ich nájdete, posielame každému klientovi prostredníctvom e-mailu po odoslaní objednávky. Ak na niečo zabudnete, automaticky vás kontaktujeme e-mailom alebo telefonicky. Podklady stačí odfotiť telefónom a poslať na náš email.

Uvedomujeme si, že pre človeka, ktorý bežne nepríchádza do styku s podkladmi tohto druhu, môže byť niekedy problém tieto informácie korektne podať ďalej. Z tohto dôvodu je tu pre vás HOTLINE alebo ON-LINE chat na našom webe energtickycertifikat.net

Nie ste v tom sami, sme tu pre vás.

 

Čo všetko potrebujem na kolaudáciu?

V žiadnom prípade nenechajte skolaudovanie vášho domu na náhodu a stiahnite si tento zoznam dokumentov s radami kde, ako ich vybaviť a koľko vás to bude stáť. Aj my používame tento zoznam!

Kto vám radí?

Volám sa Jozef Kadlečík a za svoj život som vybavil nespočetne veľa stavebných povolení a kolaudácií. Za toto obdobie som nazbieral veľa skúseností, o ktoré sa chcem teraz s vami podeliť.

náš tím

Stavbu vám neskolaudujú ak...

Čo všetko potrebujem na kolaudáciu?

V žiadnom prípade nenechajte skolaudovanie vášho domu na náhodu a stiahnite si tento zoznam dokumentov s radami kde, ako ich vybaviť a koľko vás to bude stáť. Aj my používame tento zoznam!